ПРО ФЕМ

                                                                       ПРО ФІГУРНІ ЕЛЕМЕНТИ МОЩЕННЯ (ФЕМ)

                                                              ВИГОТОВЛЕНІ МЕТОДОМ НАПІВСУХОГО ВІБРОПРЕСУВАННЯ

З цивілізацією з Стародавнього Риму до нас прийшло і мощення. Саме там почалося розкішне облаштування міських площ, парків, садів. Фігурні елементи мощення спочатку були кам'яні, а з середини ХХ століття з'явилася бетонна бруківка.

Раніше стандарт передбачав використання важкого асфальтобетону з певними властивостями, які повинні були забезпечити довготривалу експлуатацію дорожнього і тротуарного покриття.

У наші дні в більшості країн асфальтобетон рідко застосовується для облаштування пішохідних частин вулиць, так як використовувані при його виробництві в'яжучі речовини - бітуми і дьогті шкідливі для здоров'я людей. Тому для мощення застосовуються натуральні і штучні камені. Природний камінь дуже міцний і стійкий, але доріг в обробці і складний в укладанні, тому частіше використовують штучний камінь, в основному з важкого бетону.

Бетон - штучний кам'яний матеріал, що представляє собою капілярно-пористе тіло, отриманий в результаті формування і твердіння бетонної суміші, що складається з щебеню (гравію), піску, цементу, води і спеціальних добавок, взятих в певних пропорціях. Широке застосування бетону пояснюється тим, що виробу з нього можна надати необхідні властивості, розміри, колір, вид поверхні і виготовляти з нього так звані фігурні елементи мощення (ФЕМів) різної форми: цегла, квадрат, змійка, ромб і т.д ..

Бетонний фігурний елемент мощення (ФЕМ) - це різновид бетонної тротуарної плитки підвищеної архітектурної виразності, яка створюється за рахунок кольорової поверхні, великої кількості геометричних розмірів і конфігурації виробів, підвищених експлуатаційних характеристик бетонних елементів.

Зараз фігурні елементи мощення використовують для прикраси верхнього шару алей і тротуарів, пішохідних і садово - паркових доріжок, площ і прибудинкових територій, внутрішньоквартальних проїздів та місць посадки на громадський транспорт, стоянок автотранспорту, під'їзних доріг і міських магістралей з обмеженою інтенсивністю руху автотранспорту. Бетонна плитка підходить з естетичних і міцності до всіх поверхонь дорожнього покриття і витримує великі навантаження.

Бетонні ФЕМ повинні виготовлятися відповідно до вимог ДСТУ Б.В.2.7-145: 2008 "Вироби бетонні тротуарні неармовані.Технічні умови". Підприємство гарантує відповідність готових виробів вимогам ДСТУ при дотриманні умов транспортування, зберігання, мощення і експлуатації, встановлених цим стандартом.

Гарантія на готові вироби згідно Дейст ДСТУ - 5 років з моменту влаштування ліжку під бруковане покриття і укладання тротуарної плитки.

Такі характеристики тротуарної плитки як стираність - не більш, ніж 0,7 г / см2, морозостійкість - не нижче 200 циклів, водопоглинання - не вище 6%, міцність - не нижче класу В22,5 (М250), гарантують багаторічну службу покриття з ФЕМ навіть в складних кліматичних умовах.

ПЕРЕВАГИ ФЕМ

Невисока вартість бетонної плитки (в порівнянні з іншими матеріалами) і її естетичні властивості дозволяють використовувати ФЕМ в якості декоративних елементів оформлення територій з різним кінцевим призначенням.

Приємно пройтися по тротуарах і площах, якщо покриття рівне і красиве. У сучасному будівництві дизайн і розробка орнаментів з бетонної плитки стало вишуканим мистецтвом.

Повна свобода у виборі естетичного вигляду і можливість знайти індивідуальне стильове рішення, яке легко втілити в дійсність.

Відсутність калюж і води на поверхні тротуарного покриття можливо тому, що вода вільно проходить як через саму тротуарну плитку, так і через проміжки між плитками. Для цього необхідно дотримуватися технологію мощення згідно призначення покриття і його подальшої експлуатації.

Екологічна чистота і міцність тротуарної плитки виражається в тому, що при нагріванні вона не розм'якшується і зберігає міцність. Вона не виділяє летких шкідливих речовин, на відміну від асфальту, так як виготовлена ​​з екологічно чистої сировини, дозволеного для даного виду продукції. Матеріали, які використовуються для виготовлення, з радіаційного безпеки відповідають вимогам ДБН В.1.4-2.01-97.

Стійкість до погодних коливань і зносостійкість ФЕМ, а також температурна стійкість в порівнянні з іншими матеріалами, застосовуваними в дорожньому будівництві, роблять тротуарну плитку матеріалом №1 у виборі споживача.

Адже навіть при нагріванні, а потім охолодженні поверхня, вимощена тротуарною плиткою, не утворює тріщин, тому що проміжки між плитками виконують роль теплових компенсаторів. Розміри і форма тротуарної плитки сконструйовані таким чином, щоб витримувати силове навантаження згідно з призначенням і не руйнуватися.

У разі проведення ремонтних робіт, які передбачають укладання нових підземних комунікацій або ремонт вже існуючих, тротуарну плитку можна легко демонтувати і потім зробити мощення знову.

Мощення поширилося по всьому світу і стало невід'ємною частиною в екстер'єрі міських ансамблів, дорожнього будівництва і в архітектурі будівель. Шляхетна композиція з тротуарної плитки завершить будь-який ландшафтний дизайн і додасть йому місцевий колорит.

Жоден інший вид покриття не має таких переваг в комплексі.

 

                                                    ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ, ЯКУ ВИ ПРИДІЛИЛИ САЙТУ ПІДПРИЄМСТВА!