Технологія виробництва бетонних виробів

                                     

                                                    ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ТРОТУАРНОЇ ПЛИТКИ (ФЕМ)

Бетонний фігурний елемент мощення (ФЕМ) - це різновид бетонної тротуарної плитки підвищеної архітектурної виразності, яка створюється за рахунок наявності кольоровий поверхні, великий гами геометричних розмірів і конфігурації виробів, підвищених експлуатаційних характеристик бетонних елементів.

Бетонні ФЕМ повинні виготовлятися відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-145: 2008 "Вироби бетонні тротуарні неармовані.Технічні умови".

Найпоширенішими методами виробництва бетонних ФЕМ в Україні є: вибропрессование бетону та вібраційне ущільнення бетону.

Вібропресування бетонних ФЕМ на спеціалізованому високотехнологічному обладнанні (сучасна технологія).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вібропресування полягає в тому, що бетонна суміш укладається в пресформ (матрицю), яка стоїть на станині. Станина постійно вібрує. На суміш зверху починає тиснути пуансон (деталь зворотна матриці, ідеально точно входить в неї, як поршень в циліндр) і тисне до повного ущільнення суміші. Пуансон теж безперервно вібрує. Після цього матриця і пуансон піднімаються, а на палеті залишається готовий виріб. Готові вироби піднімають в камери дозрівання, де вони набирають міцність. На 2-3 добу вироби вивантажуються з камер, складуються на дерев'яні піддони, упаковуються і відправляються на склад готової продукції, де на 14 добу набирають відпускну міцність бетону 70%.

Метод високопроізводітелен і допускає високий ступінь автоматизації. Бетон, використовуваний при вибропрессовании, має низьке водо-цементне співвідношення, що забезпечує високу міцність і морозостійкість виробів. Вироби, виготовлені методом напівсухого вібропресування, робляться двошаровими. Особовий декоративний морозостійкий шар тротуарної плитки - з включенням відсіву фракції 0,63-2 мм може бути як з додаванням пігменту так і без нього. Склад суміші для основного несучого шару тротуарної плитки робиться в залежності від висоти вироби: h = 40-60 мм з включенням відсіву фракції 2-5 мм.Тротуарная плитка h = 70-80 мм з включенням відсіву фракції 2-5 мм і щебеню більшої фракції 5-10 мм. Пігмент до складу суміші для основного шару не додається.

За цими характеристиками споживачеві легко відрізнити тротуарну плитку, зроблену методом напівсухого вібропресування, від вібролітой, вироби якої виготовляються із суміші одного складу і повністю фарбують додаванням пігменту.

Пресовані вироби мають строгу геометричну форму і паралельність поверхонь, так як всі вироби формуються в 1 формі (матриці). Пресована плитка має шорстку поверхню. Завдяки цій властивості відбувається щільне зчеплення з колесами автотранспорту і підошвами взуття пішохода, що робить покриття з такої плитки найбільш безпечним і не слизьким.

Бетонні ФЕМ, виготовлені методом напівсухого вібропресування на основі жорстких сумішей з використанням спеціальних хімічних добавок і неорганічних барвників, мають підвищену довговічність, можуть використовуватися в будь-яких умовах експлуатації дорожньо - тротуарного покриття та створюють умови для створення благоустрою об'єктів різноманітної архітектурно - будівельної спрямованості.

Основні фізико-технічні параметри, які повинні забезпечуватися при виготовленні бетонних ФЕМ

1. Міцність бетону на стиск має перебувати в межах від класу В22,5 (М250) до класу В35 (М450). Міцність на стиск контролюється методом випробування контрольних зразків бетонних ФЕМ на гідравлічних пресах в лабораторних умовах.

2. Водопоглинання бетонних ФЕМ не повинно перевищувати для елементів з важкого бетону 5%, а дрібнозернистого 6%.

3. Морозостійкість бетонних ФЕМ повинна становити від F150 циклів (при температурах зовнішнього повітря найбільш холодної п'ятиденки від -5 ° С до -15 ° С) до F300 циклів (при температурах зовнішнього повітря найбільш холодної п'ятиденки нижче - 45 ° С).

Для кліматичних умов України слід вважати оптимальним бетон для ФЕМ з маркою по морозостійкості F200, тобто який витримує 200 циклів заморожування до температури - 18 ° С і розморожування бетону до 0 ° С, що імітує умови експлуатації бетонних ФЕМів взимку. Після певної кількості морозоізмененій бетонні ФЕМ випробовуються на стиск і результати порівнюються з міцністю на стиск бетонних ФЕМів, які перебували до випробувань в нормальних умовах твердіння. Стандартно для виготовлення ФЕМ використовують бетонну суміш, яка відповідає марці по морозостійкості F200 - тобто витримує 200 циклів заморожування і розморожування бетону без зниження міцності на стиснення останнього, що гарантує довговічність ФЕМов.
4. Стираність лицьовій поверхні бетонних ФЕМ в залежності від умов експлуатації повинна бути не більше 0,7 г / см2 при випробуванні на лабораторному колі стирання. Даний параметр є суттєвою фізико - технічною характеристикою бетонних ФЕМ тому, що впливає на довговічність вироби, безпеки умови при експлуатації і якості поверхні. Це особливо важливо в осінньо - зимовий період для забезпечення зчеплення коліс з дорожнім покриттям при русі або з підошвою взуття пішохода з дорожньо - тротуарним покриттям.

Середній показник стирання бетонних ФЕМ - 0,6 г / с м2.

При виборі якісних ФЕМ слід вимагати від виробника результати поточних досліджень або сертифікованих досліджень по визначенню вищезгаданих фізико - технічних параметрів тротуарної плитки. Виробник повинен надати споживачеві технічне обгрунтування або протокол випробувань, який проведено власної будівельної лабораторією, що пройшла атестацію в Держстандарт України. На кожну партію продукції, яку отримав покупець, повинен бути оформлений паспорт на бетонні вироби, в якому вказані всі основні параметри фізико - технічних характеристик бетону.

Тротуарна плитка не підлягає Обов'язковій сертифікації.

Блоки підлягають обов'язковій сертифікації, оскільки використовуються в житловому і промисловому будівництві.

Нижче наведені зразки технічних паспортів на тротуарну плитку, бордюри і сертифікат на блок, які надає покупцям ТОВ "Круг-Будкомплект".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вібраційне ущільнення бетону в полімерних формах (традиційна технологія).

Народна назва - метод вібролиття.

Вібролиття полягає в тому, що бетонна суміш укладається в пластикову форму. Форма ставиться на вібростіл (стіл з безперервно вібруючої поверхнею) і витримується на ньому деякий час. Після того, як бетонна суміш у формі утрамбувати, форма знімається зі столу і вистоюється в теплому місці близько 48 годин, після чого з неї дістається готовий виріб. У зв'язку з високим водоцементним співвідношенням зменшується морозостійкість вироби, а високий вміст пігменту в готовому виробі (повністю фарбує плитка) призводить до зниження міцності.

Кінцеві вироби мають глянсову яскраву і приємну поверхню, але при випаданні опадів це призводить до підвищення ковзання і зниження зчеплення коліс автотранспорту та взуття пішохода з поверхнею покриття. Як наслідок - підвищення травматизму.

Точна геометрія виробів, виготовлених методом вібролиття, відсутній через те, що матеріал (пластик), з якого виготовлена ​​форма, не жорсткий і при багаторазовому використанні деформується.

Основна перевага методу вібраційного (традіційної) технології виробництва бетонних ФЕМ - відносно нізькі капітальні вкладення в організацію виробництва, Привабливий Зовнішній вигляд виробів за рахунок різноманітності фактури поверхні. За своими основними фізико - технічнімі характеристиками дана продукція Суттєво програє вироби, Які виготовляють методом вібропресування.
Слід зазначити, что різні технології відповідають різнім областям и умів! Застосування виробів. Вироби, что віпускаються НЕ конкурують, а доповнюють один одного и поклікані задовольніті шірокі спожи індівідуального и масового забудовника.

                   

                                          ДЯКУЄМО ЗА УВАГУ, ЯКУ ВИ ПРИДІЛИЛИ САЙТУ НАШОГО ПІДПРИЄМСТВА!